• تهران ، اتوبان آزادگان غرب ، بلوار الغدیر ، میدان جانبازان ، مجتمع پاییزان
  • 0905-059-9690
  • 021-44084027
  • 0905-1200-232

تعمیر و اجرای موتورخانه گرمایشی

تعمیر و اجرای موتورخانه گرمایشی

تعمیر و اجرای موتورخانه گرمایشی

موتورخانه گرمایشی یکی از بخش های بسیار مهم در تامین انرژی لازم برای گرمایش در ساختمان ها ، واحد های صنعتی و … است. موتورخانه های گرمایشی و حرارت مرکزی با توجه به پارامترهای مختلف ابتدا محاسبه و طراحی می شوند. پس از طراحی و محاسبه نوبت به انتخاب تجهیزات و اجرای آنها می رسد. اجرای موتورخانه دارای اهمیت ویژه ای است. نصب تجهیزات موتورخانه به صورت صحیح و لوله کشی آنها به طور دقیق اجرای موتورخانه را به یک فرایند کاملا تخصصی تبدیل کرده است. پس از اجرای موتورخانه که در ادامه با آن آشنا می شوید نوبت به تعمیر و نگهداری سیستم موتورخانه می رسد.

اجرای موتورخانه حرارت مرکزی و گرمایشی چگونه انجام می شود ؟

در هنگام نقشه کشی های پلان ساختمان یک اتاق یا یک محل برای موتورخانه در نظر گرفته می شود. پس از مشخص شدن پلان اتاق موتورخانه مهندس تاسیسات پس از انجام محاسبات موتورخانه و انتخاب تجهیزات محل قرار گیری آنها را مشخص می کند. قرار گیری تجهیزات و نحوه لوله کشی با نرم افزار های مهندسی مثل Revit  انجام می شود.

تعمیر و اجرای موتورخانه گرمایشی پس از محاسبه و طراحی انجام می شود. شما می توانید پس از طراحی موتورخانه خود را به صورت سه بعدی مشاهده کنید. اجرای موتورخانه همان نصب تجهیزات در محل تعیین شده و لوله کشی آنها است.

تعمیر و اجرای موتورخانه گرمایشی
تعمیر و اجرای موتورخانه گرمایشی محاسبه طراحی و ساخت موتورخانه گرمایشی و تصفیه خانه

مهم ترین بخش های اجرای موتورخانه :

  • دیگ فولادی یا چدنی موتورخانه
  • ساخت و نصب کلکتور رفت و برگشت آبگرم موتورخانه ( تقسیم کننده آب داغ دیگ)
  • نصب منبع دوجداره یا کویل دار موتورخانه ( برای تامین آبگرم مصرفی)
  • نصب پمپ های آب ( انتقال یا برگشت آب)
  • ساخت و نصب کلکتور های آب سرد موتورخانه ( تقسیم کننده آب سرد شهر)
  • نصب مخزن انبساط

تمامی تجهیزات موتورخانه باید درست انجام شود تا از عملکرد مناسب برخوردار باشد. همچنین در صورت عدم نصب صحیح تجهیزات هدر رفت گرما و احتمال بروز مشکل برای سیستم وجود دارد.

 

تجهیزات گرمایش و موتورخانه

به طور کلی موتورخانه از تجهیزات مختلف انتقال حرارت مستقیم و غیر مستقیم و همچنین ابزار دقیق و تجهیزات انتقال سیال در موتورخانه تشکیل شده است.

نصب و تعمیر دیگ چدنی موتورخانه چگونه انجام می شود ؟

دیگ آبگرم قلب تپنده موتورخانه گرمایشی است. دیگ های موتورخانه دو نوع چدنی و فولادی هستند. معمولا تعمیر دیگ های چدنی آسان تر است. دیگ های چدنی پره ای هستند. از یک پره جلو و یک پره عقب و پره های وسط که توسط یک میله مونتاژ می شوند تشکیل شده است. در طول مدتی پره ها نیاز به تعویض دارند. پوسیده شده و سوراخ می شوند. توجه داشته باشید که پره های وسط امکان اضافه و کم کردن را دارند. باتوجه به مدل دیگ چدنی شما می توانید بار حرارتی را با تغییر تعداد پره ها افزایش یا کاهش دهید.

ساخت و تعمیر کلکتور موتورخانه گرمایشی و سرمایشی

کلکتور موتورخانه یکی از مهم ترین تجهیزات جمع کننده و تقسیم کننده آبگرم مصرفی از دیگ و برگشت آن به سیستم می باشد. شما می توانید برای مشاهده مطالب مربوط به ساخت و تعمیر کلکتور موتورخانه کلیک کنید.

نصب و تعمیر منبع کویل دار و دوجداره موتورخانه چگونه انجام می شود؟

منابع کویل دار و دوجداره آبگرم به صورت غیر مستقیم آبگرم مصرفی و بهداشتی ساختمان ها ،‌ واحد های صنعتی و ….. را تامین می کنند. منابع دوجداره یا کویل دار معمولا از عدسی ها دچار پوسیدگی یا سوراخ شدگی می شوند. این مخازن پس از پوسیدگی نیاز به تعویض دارند. منبع های کویل دار علاوه بر تعویض مخزن نیاز مند برسی کویل های مسی و در صورت نیاز تعویض کویل هستند.

برای مشاهده خدمات و نمونه کارهای گروه تجهیزان صنعت در لینکداین کلیک کنید.